הזוכים בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, 2018

בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר על סך 3,000 שקלים מתנת איגוד מקצועות האנימציה, זכתה רחל גוטרץ עם סרטה "סיפור אהבה לבחור שהמצאתי". (בצלאל)
נימוקי השופטים: "בעידן שבו אנשים מוצפים בדימויים, רחל גוטגרץ הצליחה ליצור בסרטה ״מכתב אהבה לבחור שהמצאתי״ שפה מקורית, חדשנית וייחודית משלה. לצד האסתטיקה והטכניקה שהיו עשויות ללא רבב, התסריט התגלה ביופיו ונוצר חיבור רגשי עמוק לגיבורה. עבודתה היתה שלמה, בעלת מבנה ותוכן, ורצינו שהחוויה לא תיגמר"
ציון לשבח לסרט אנימציה ניתן ל "זוגות זוגות" של אפרת חן וויס, נטע בר ונאור זנא ממכללת ספיר/
נימוקי השופטים: "סרט עכשווי ורלוונטי, בעל הומור, רב ניואנסים ודיאלוגים כתובים ומשוחקים היטב"
פרס פורום המבקרים לסרט הטוב ביותר ניתן לסרט "היה שווה כל שקל" שיצרו פז ברנשטיין, מולי אסידו, ואריקה קומפטון (מכללת ספיר). מבט מקפיא על חייהן של קורבנות תעשיית המין
נימוקי השופטים: שלושה סרטים קצרצרים בסגנונות אנימציה שונים שמייצרים הוויה אנושית וחברתית, מטרידה ומעיקה אך עם זו בעלת אמירה אמנותית ומוסרית מגובשת. היוצרים בחרו טקסטים בוטים, נטולי מודעות ואירוניה והלבישו אותם ברבדים של סאבטקסט שצומח מהמפגש הלא צפוי בין המילה ובין התמונה. "היה שווה כל שקל"  גם מוכיח שבדקות מסך ספורות אפשר ליצור חוויה רגשית מטלטלת.
בפרס לעיצוב האמנותי הטוב ביותר זכתב דורין שוורצמן עם סרטה  ״הדב״. (בצלאל)
נימוקי השופטים: "עיצוב ההפקה המרשים ב״הדב״ תומך ומעצים את המטאפורות של הנרטיב בסרט"
  פעם ראשונה שקרן מקור משתפת פעולה עם פסטיבל סרטי הסטודנטים ומחלקת מענקים לסרט ביכורים ראשון באנימציה. שני סרטים זכו למענקים בסך כולל של 300,000 שקלים (!!)
״דג הזהב״ מאת גליה עוזמו אדפטציה לעיבודו העכשווי והסוריאליסטי של אתגר קרת לאגדת הדייג ודג-הזהב. סרגיי דייג  עולה מרוסיה נאלץ לבחור האם להיות רוצח אך לשמור על המשאלה האחרונה שקיבל מדג-הזהב, או להשתמש במשאלה האחרונה שלו כדי להציל חיים של אדם זר, אך בכך לאבד את חברו היחיד- דג-הזהב ולהישאר לבד.
"השבת השחורה״ מאת חנן ליברמן (ארט של שחף רם) סרט המבוסס על אירוע אמיתי במשפחתו של היוצר. התרשמנו מאוד מהחיבור בין השפה הוויזואלית הייחודית של רישום החושף ומסתיר פרטים לסירוגין לבין סיפור אירוע דרמטי המתרחש בימי מלחמת השחרור 1948 בירושלים ומתואר משלוש נקודות מבט שונות.