קליפ אנימציה של סיון קדרון לזמרת הקוריאנית MISO

סיון קדרון, בוגרת בצלאל ו-RCA בלונדון, יצרה קליפ אנימציה מיוחד למוזיקאית הקוריאנית Miso Kim, בהפקה רב יבשתית בין לונדון, ניו יורק, קוריאה וישראל. היא סיפרה למונפש על שיתוף הפעולה המעניין שנוצר בינה לבין MISO, ועל תהליך היצירה הכמעט טלפתי שהיה ביניהן.
 
 סיון, ספרי לנו קצת על Miso Kim ואיך נוצר ביניכן הקשר?
 "MISO היא מוזיקאית מתחילה מדרום קוריאה, חלק מקבוצת KHipHop מסיאול בשם אסקימו קלאב, ובוגרת טרייה של הRed Bull Music Academy, שבכל שנה גם עורכים אתר לסיכום אירועי השנה החולפת במוזיקה (20before17). בין הארועים השנה היה שחרור השיר הראשון של מיסו לאוויר העולם, ואיתו גם הקליפ.
הקשר בינינו נוצר ע"י איימי, קריאייטיב דירקטור ברד בול סטודיו'ז בניו יורק שהייתה אחראית על הפרויקט. היא הכירה את העבודות שלי וחשבה שהשילוב בינינו יהיה מעניין.
הם הגיעו אלי עם בריף כללי, וגם כמה כיוונים סגנוניים על הספקטרום שבין אנימה לווס אנדרסון. אז כמובן שהייתי בעניין, ושלחתי להם חזרה סקיצות לדמות ולסגנון, ומשם יצאנו לדרך."
 
 
איך עבדת על פיתוח הקונספט לקליפ, מה הייתה ההשראה שלך?
"העבודה הקריאייטיבית של פיתוח הקליפ היתה ממש כיפית וגם קצת משוגעת. כדי לעשות שיחת סקייפ בין איימי שנמצאת בניו יורק, מיסו בדרום קוריאה ואני בלונדון, עם כל הפרשי השעות, איימי היתה צריכה לקום ב4 בבוקר, וכל שיחה היתה מסתיימת ב'בוקר טוב, לילה טוב, וצהרים טובים'.
מבחינת תסריט, הן הגיעו עם הרעיון הבסיסי וביקשו ממני לפתח אותו, ולכן הכל תפס צורה של עבודה משותפת, עם הרבה חופש פעולה והערכה הדדית."
Miso_Sketch2
"הקשבתי לשיר והתחברתי לתחושה של אהבה טוטאלית, שמשתלטת לך על העולם וכל דבר מזכיר לך את מושא האהבה שלך, ולכן חשבתי על הבחור שהיא אוהבת כנוכח-נעלם כזה שנמצא יותר אצלה בראש מאשר במציאות, וכשהצעתי את זה למיסו היא התחברה לזה גם.
למיסו היה חשוב שהכל יתרחש בדרום קוריאה, ואני עפתי על זה כי אף פעם לא הייתי שם וזה סיקרן אותי. גם כיבדתי את הבחירה הלוקאלית והאותנטית שלה בעידן של כזה סלט גלובלי. אז ניסינו להחליף רשמים מהקוריאה שאצלי בראש למקום שהיא חיה בו ומחוברת אליו, ועברנו אפילו דרך שיחון שבו היא כותבת לי איך כותבים מכבסה, או קפה קוריאני בסגנון אולד-פאשן, אז זה הרגיש קצת כמו טיול למקום אחר."
References

רפרנסים לקליפ

"השלב המפתיע באמת היה כששלחתי להן את הסטוריבורד ומיסו הגיבה ב"איזה קטע שהדמות שלי נוגסת בתפוח! כי אני אלרגית לתפוחים! וזה דווקא הרבה יותר מגניב שאני לוקחת ביס מפרי שיכול אולי להזיק לי", וב"ואו, איך ידעת שאני באמת מסתובבת די הרבה על הגגות בעיר?" לכל סימבול שבחרתי מיסו הרחיבה וסיפרה לי איך הוא מתאים לגמרי לחיים ולסיפור שלה, ברבדים עמוקים או ממשיים, וזה היה תהליך ממש מגניב וקצת טלפתי!"
 Storyboard
 
מי עוד עבד איתך על הפקת הקליפ?
"עבור ההפקה של הקליפ יצרתי קשר עם לא מעט אנימטורים מוכשרים מהארץ: כרמל בן-עמי, צח כהן, אלי מגזינר, וגל אפודי (שעבדו על אנימציה), מדלן כהן, יהלי הרבט, דפנה אואדיש, ולירון נרונסקי (שעבדו על צביעה), והבנתי תוך כדי העבודה איזה אנשים מקצועיים ומסורים יש כאן, זה היה תענוג.
הרגשתי גם איזו תחושת קהילה כזו, של חבר'ה שלמדו באותו מקום, צפו פחות או יותר באותם דברים, ומבינים אחד את השני. הכרנו אחד את השני דרך העבודות שלנו, אבל לא באופן אישי, והיה נחמד לפגוש פתאום את האנשים שעומדים מאחוריהן ולעבוד יחד."
 Character_Sketch3
"החוויה כולה היתה ממש כיפית. תמיד מקסים כשפונים אליך ונותנים לך חופש ליצור, זו הזדמנות אמתית. ובייחוד כיף לשתף פעולה עם אנשים מגניבים, רד בול וכל המפעלים המוזיקליים שלהם, ומיסו בסצינה הדרום-קוריאנית שלה, שממש עשתה לי חשק לנסוע לשם. למדתי מזה המון."
 
ומה הלאה?
"אני מאד מצפה לעוד פרויקטים יצירתיים ומעניינים כאלו בעתיד, בינתיים אני מסיימת כמה פרויקטים אחרים, ביניהם שיתוף פעולה עם חוקר תאי גזע מאוניברסיטת קינג'ס בלונדון, ופרויקט אישי שהתחלתי לעבוד עליו במקביל ללימודים בRCA ועוד לא ברור אם הוא הופך לרומן גרפי או לסדרת אנימציה, אבל מעניין איתו מאד."
  לעוד עבודות של סיון: www.sivankidron.com