"עוד מעט" – מסע מוזיקלי של ילד לחלל.

ילד יוצא למסע גדול מהחיים אל החלל, כדי להגשים חלום שלא מהעולם הזה - לרגש את אנשי כדור הארץ.   במאי הקליפ הוא מיכאל מזרחי, בן 21, למד בתיכון אלון במגמת קולנוע ושירת כאפטריסט ביחידת ההסרטה של דובר צה"ל. ב-2016, בעודו עדיין בצבא,  פרסם את הסרט הקצר "תפגע בי". "באותו היום שבו שחררתי את הסרט לאינטרנט" מספר מיכאל מזרחי, "פנה אלי ברק פלדמן - פזמונאי, כותב, והייטקיסט (הקים עם יוני בלוך את "אינטרלוד" שעכשיו נקראת "אקו"). ברק הציע לי לעשות קליפ לאחד מהשירים בפרוייקט "שקוף" שהיה בהתהוות, אותו הלחינו וביצעו אמנים מוכרים רבים (אלון עדר, ליאורה יצחק, לחנים של יוני בלוך ועידן ריכל ועוד). השיר הנבחר הוא "עוד מעט", הביצוע וההפקה החדשה נעשו על ידי דניאלה בוס, שהפיקה גם את שאר האלבום. "כששמעתי את השיר המוכר, בתוך ההפקה האקוסטית והרגישה, רציתי לקחת אותו ולתרגם אותו לתסריט כך שיוכל לפרוט על אותם המיתרים שהשיר פורט עליהם. די מהר נכתב תסריט על ילד שטס לירח כדי לשמח את אנשי כדור הארץ, אחר כך הוא הפך לתסריט על ילד שמטייל בין כוכבים." spaceship2 "שאיפות גדולות ותקציב נמוך הפכו את ההפקה למורכבת. החזון היה להצליח לשלב את העולמות הויזואלים של סטנלי קובריק (אודיסאה בחלל) וכריסטופר נולאן (בין כוכבים), לתוך סיפור תמים בסגנון "הנסיך הקטן" ולייצר קליפ נעים ויזואלית שמרחיק כל צופה מהמציאות היום-יומית, מהפנט אותו, טוען אותו ונותן לו מוטיבציה להמשיך את היום." את תהליך כתיבת התסריט ויצירת הסטוריבורד ליווה יהלי קרן (סטודנט בצלאל). את הקונספט- ארט יצר טל רחמין. על המידול התלת מימדי היה אחראי Martin Nabelek יחד עם צוות צ'כי.
תהליך העבודה: החל מהסטוריבורד (ימין למעלה) דרך הקונספט- ארט (שמאל למעחה) ועד התוצאה הסופית (בגדול)

תהליך העבודה: החל מהסטוריבורד (ימין למעלה) דרך הקונספט ארט (שמאל למעלה) ועד התוצאה הסופית  (בגדול)

"כשמיכאל סיפר על הרעיון לסרט חשבתי ישר שהוא נפלא." מספר טל רחמין."אהבתי את הפשטות שבו ואיך שהוא מתרחק לחלל החיצון ועולמות אחרים רק בשביל לחזור לכאן, לישראל הקטנה.
מתוך קונספט ארט של טל רחמין

"עוד מעט" קונספט ארט של טל רחמין

אני מאוד אוהב שוטים של קונטרסט גבוה, אני תמיד אוהב לראות אותם בסרטים וחשבתי שהם יעבדו טוב בשביל הסרטון הזה. כלומר, הרעיון של חללית קטנה שצפה בחלל הענק מול קימור של כוכב לכת שממלא את המסך. הניגוד הזה של גדול וקטן, אור וחושך וסילואטות פשוטות. "
השוט של הילד בכוכב המדבר היה מאוד מעניין לדעתי, ניסיתי ליצור שם קונטרסט דרך הסלעים ברקע שנמצאים בזווית מנוגדת אליו כשהוא מתאמץ לסחוב את החבל.
"עוד מעט" קונספט ארט של טל רחמין

"עוד מעט" קונספט ארט של טל רחמין

 "העיצוב של החללית של הילד היה חלק מאוד מהנה בתהליך. עברנו על לא מעט מהן כי רצינו באמת למצוא עיצוב מוצלח. לבסוף הלכנו על משהו פשוט אבל לא ילדותי יותר מידי. התרחקנו מהגרנדיוזי והמרשים בשביל להגיע למשהו קטן ומדוייק, עיצוב שמזכיר חללית סובייטית ישנה אבל טרנטה קצת. משהו שיותר הזכיר לי את הסוסיתא הישנה של אבא שלי. זו חללית...אבל זו חללית בפיתה."
שלבי פיתוח החללית - קונספט ארט ראשוני וסופי של טל רחמין, ומידול תלת מימדי של Ludvík Koutný

שלבי פיתוח החללית - קונספט ארט ראשוני וסופי של טל רחמין, ומידול תלת מימדי של Ludvík Koutný (משמאל)

תהליך הקומפוזיטינג של הקליפ, המאחד את כל החלקים ההשונים למקשה אחת קסומה היה ארוך ומאתגר. על החלק הזה היה אחראי סער עוז, (21) "סער הוא אשף קומפוזיטינג" מיספר מיכאל. "היינו נפגשים לפחות פעמיים בשבוע עד השעות הקטנות של הלילה כדי לפצח כל שוט, למרות שהכל היה מתוכנן מאוד. הגישה שלקחנו היא שכל שוט הוא פרוייקט בפני עצמו והוא יכול לקחת אותנו לכיוונים חדשים, היו שוטים שביצענו מההתחלה מספר פעמים. הרבה פעמים זה היה תהליך של ניסוי וטעייה, שילוב של אפקטים כדי לייצר טקסטורות, צבעים ותנועות לא מוכרים, סער בכללי… הוא סוג של מדען. לדוגמא, כדי ליצור את הסצנה של היער האדום מצאנו לוקיישן שנראה כמו יערות טרופים (הגן הטרופי בפארק הירקון) ונעשתה עבודת רוטוסקופינג מדוייקת כדי להפריד את הילד מהרקעים - ולצבע את היער באדום.
"עוד מעט" - מתוך הקליפ. ביער האדום על הירח

"עוד מעט" - מתוך הקליפ. ביער האדום על הירח

למרות שנעשתה עבודת מחשב רבה לאורך כל הפרוייקט - הגישה שלי הייתה שצריך לצלם כמה שיותר במקומות אמיתיים, אותנטים, ועליהם להלביש אלמנטים חלליים - מה שגרם לנו לנסוע מצפון לדרום ולהגיע ללוקיישנים אקסטרימיים בתנאים לא פשוטים. 29249337_1791576224242532_4991696534274834432_o מיכאל מוסיף: "עובדה מגניבה ומרגשת לגבי הפרוייקט היא שהוא נעשה כמעט כולו בהתנדבות - כל הצוות נרתם כדי להשיג את המטרה ולהגשים את החלום, לייצר סרט חלל בישראל."