קסם על מדבקות נייר – קליפ אנימציה לברי סחרוף.

קליפ שובה לב לשיר "ירח" של ברי סחרוף. אבא יוצא למסע חיפוש אחר הירח שאבד, על מנת להחזיר אותו חזרה לשמיים בשביל בנו הקטן. הקליפ מורכב מאיורים מונפשים של המאייר עמית טריינין ומשלב אנימציית פלאש וסטופ מושן. "איור על מדבקות התחיל לגמרי במקרה." מספר עמית טריינין "לפני כשש שנים עברתי פריצת דיסק שחייבה אותי לשכב על הרצפה בסלון הבית במשך למעלה מחודשיים. השכיבה הממושכת גרמה לשעמום וחיפוש אחר מקום חדש לצייר עליו. בזווית העין במקום שבו שכבתי, עמדה כוננית קטנה שבמגירה התחתונה שלה שכבה ערמה של מדבקות לבנות ישנות וטושים צבעוניים. הסקרנות למשטח חדש משכה אותי להתחיל לצייר. בהתחלה ציירתי סדרות של פרצופים, עצים, בתים ועוד ועוד, גיליתי כמה זה עוזר ומרגיע בשיקום וההחלמה ובעיקר כייף. שבועות לאחר מכן, שנדרשתי על ידי האורתופד לסחוב רק דברים קלים על הגב, המדבקות והטושים היו הדבר היחידי שיכולתי לסחוב בתיק בזכות משקלן והאפשרות בניידות. מפה הדרך להתמכרות היתה מהירה ובמשך כחצי שנה ציירתי רק על מדבקות. חמש וחצי שנים אח"כ, התבקשתי לאייר מפה של רחובות תל אביב עבור עיריית תל אביב לפרויקט BOOK ON MAP. בהחלטה על הפרויקט, מצאתי את עצמי חוזר לאייר על המדבקות עם טושים צבעוניים. במהלך העבודה הסיזיפית נרתמו בני משפחתי לצבוע ולצייר על המדבקות ואת תהליך העבודה פרסמתי ברשתות החברתיות וכך נחשפה אליו ענב רביץ ביקובסקי מנענע דיסק שפנתה אלי בהצעה לאייר קליפ לשיר "ירח"של ברי סחרוף. %d7%a1%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%92%d7%9d אל עשיית הקליפ הצטרפו טום קוריס - צלם ובמאי אנימציה,  ואדוה מרקוביץ - בימאית ואנימטורית שעבדה בין השאר על הסרט "ואלס עם באשיר".
img_4144

מתהליך העבודה בסטודיו של טום קוריס

אנימציה זה קסם.  "להפוך איור לתנועה זו חוויה שדומה כמעט בלחזות בקסם של אורי גלר שמכופף כפיות" מספר טריינין " אני לא רגיל לראות את האיורים שלי זזים וזה פשוט הזכיר לי כפית שמתחילה פתאום להתקמט...  בסוף שראיתי את כל הקליפ השלם ביחד עם עבודת הסטופ מושין המטורפת שעשינו התרגשתי כל כך שפשוט רציתי לקום ולחבק את אדווה האנימטורית ולהגיד לה שהיא גאון אבל זה היה ב02:00 בלילה אז התאפקתי עד הבוקר... העבודה שאדווה עשתה היתה בעצם החלק היחידי שנעשה בפלאש - האבא והבן ותנועת הסירה באגם . בהתחלה חששתי שזה יצא שונה מדי מהקו שלי ושזה יפריע לי בעין ,אבל אז גיליתי איך אדוה יצרה להם , ברגישות רבה, אופי ותנועות גוף משל עצמם, שמאד התאימו לאופן שאני דמיינתי אותם זזים כדמויות ארוכות שהזכירו קצת אותי ואת הבן שלי והיא קלטה את זה בול.. יש משהו בחוויה האנימטיבית שהיא פשוט קסם. הציור מקבל מימד אחר ולמרות העבודה הכל כך סזיפית שיש בטכניקה הזו של המדבקות הייתי שמח לעשות שוב אנימציה באופן דומה לזה."
%d7%90%d7%a0%d7%99-%d7%91%d7%aa%d7%a2%d7%a8%d7%95%d7%9b%d7%94-%d7%a7%d7%98%d7%9f

עמית טריינין בתערוכת איורים מתוך הקליפ בגלריה גבירול

קרדיטים: הקליפ (ספטמבר 2016): איור, תסריט ובניית קונספט: עמית טריינין בימוי, צילום ועריכה: תום קוריס עריכה: עמיחי ביקובסקי בימוי ואנימציה: אדווה מרקוביץ עוזרת הפקה: דניאל קפלן השיר: מילים: נתן אלתרמן לחן ועיבוד: בן הנדלר, גידי רז, אורן לוטנברג, ניר מנצור וברי סחרוף ברי סחרוף: גיטרות ושירה גידי רז: סמפלר וקלידים בן הנדלר: בס ניר מנצור: תופים אורן לוטנברג: גיטרות רונן שפירא: קלידים השיר "ירח" מופיע בספרו הראשון של נתן אלתרמן - כוכבים בחוץ - שירים הוצאת "יחדיו" תל אביב, תרצ"ח 1938