הטרוטופיה ישראלית – יטבת ערבה

יטבת ערבה, כפרויקט גמר מהמחלקה לתקשורת חזותית HIT, יצרה סרט קצר המספר את סיפורם של יישובי הפריפריה בארץ. הפרוייקט מציג פערים קיצוניים בין החיים בפריפריה לחיים במרכז, מנקודת מבט של דמות החיה בשכונה פריפריאלית, שחולמת על עתיד ורוד יותר בשבילה, ללא המעבר למרכז הארץ בה "כל האפשרויות פתוחות". זוהי האנטרפטציה האישית של היוצרת למושג ״הטרוטופיה״, פילוסופיית יחסי מרחב-אדם אותה שקבע מישל פוקו, וניסיון להנגיש את עקרונות הפילוסופיה בדרך מעניינת ומרגשת. יטבת ערבה: "היה לי מאד חשוב להעביר את הנקודה שחייבת להיות זכות בחירה עבור תושבי הפריפריה. לא לגור במקום מתוך חוסר ברירה, בגלל יד הגורל,  כבר יותר מדיי זמן שדרוש שינוי עבור יישובי הפריפריה. לפתח אפשרויות והזדמנויות בעזרתם אנשים יוכלו לבחור לגור שם ולהגשים את חלומותיהם ושאיפותיהם."
YotvatArava2
"הרי יש המון אנשים שרוצים לגור בפריפריה, אוהבים את השקט שם, את המרחבים. אבל לא עושים את זה או מוותרים אחרי תקופה כי מגוון האפשרויות בתחומים השונים מצומצם, בגלל הזנחה וחוסר פיתוח של הזדמנויות כלכליות, בריאותיות ותרבויות.
מטרתי היא לעלות את הנושא למודעות, לסדר היום. מטרת הפרוייקט היא להציג את סיפורם ושאיפותם של האנשים שחיים שם לחיים טובים יותר."
יטבת ערבה, הטרוטופיה ישראלית-2
יוצרת: יטבת ערבה. כתיבת טקסט ועיבוד תוכן : יטבת ערבה. מנחה: בוב אוראל עיצוב סאונד: אסף רפפורט sofa sound קריינות: איילת רובינסון אנימציה: יטבת ערבה, שלומי יוסף, איתמר גורביץ צלם: יועד מגל לאתר של יטבת ערבה