אקזיסטנציאליזם – סרטה של עדי שריר

בסרט הגמר שלה ממחלקת תקשורת חזותית בנשקר, עדי שריר מציגה פרשנות ויזואלית אישית לפילוסופית האקזיסטנציאליזם. עיקרון האקזיסטנציאליזם מבוסס על הרעיון שקיום האדם קודם למהותו, כלומר האדם יכול להתקיים גם ללא מהות או תכלית. עדי שריר: "הרעיונות של הפילוסופיה מטילים ספק בקיומה של מהות אמיתית, ונותנים לי כאדם את היכולת להכיל את עצמי כחומר, או כישות פיסיקלית שמתקיימת בעולם בצורה הטהורה ביותר." d2
 "הפילוסופיה מתפצלת ל 3 רעיונות מרכזיים, בדידות אבסורד וחירות. בקצרה, זה אומר שלאדם אין את היכולת להבין באמת את תחושת קיומו של אדם אחר, ולכן הוא בודד. מאותה סיבה הוא גם חופשי. נושא האבסורד הוא מעט יותר מורכב וגם עומד כפלג פילוסופי בפני עצמו- הוא מדבר על האבסורד שמאחורי האובססיה האנושית למצוא משמעות לכל פרט קטן בחיים.
הנסיון לפתח את הפילוסופיה לכדי פרשנות פרטית עזרה לי לנטרל את עצמי מתוך האובססיביות הזאת אליה תהליך החיפוש הראשוני בפרויקט הגמר הביא אותי. בשלב הזה, באופן פרדוקסלי, בעצם השתחררתי מהכובד ויכלתי לאפשר לעצמי להתעסק בדבר עצמו."
d3
השילוב החכם בין וידאו לאנימציה יוצר אסתטיקה נקיה ונעימה לעין.
עדי שריר: "את התסריט והטכניקה יצרתי מתוך הצורך לחבר רעיונות פילוסופיים ״גבוהים״ לסיטואציות יום יומיות פשוטות שכל אדם יוכל להתחבר אליהן, כלומר- יצירת דינמיקה בין מחשבה למציאות באמצעות שילוב טכניקות. המציאות מיוצגת בצילום וקומפוזיטינג, והמחשבה מיוצגת באמצעים יותר מופשטים וחופשיים של אנימציה קלאסית."