אלטון ג'ון בסטופ מושן וילדה שמסרבת להתבגר.

הזמר אלטון ג'ון, בשיתוף עם YOUTUBE יצר חתרות בה ניתנת הדמנות ליוצרים מכל רחבי העולם ליצור קליפ לשיר שלו.
צמד יוצרים ישראלים, חני דומבה ותום קוריס, בעלי סטודיו לסטופ מושן בתל אביב, נענו לאתגר ויצרו טיזר לקליפ ROCKET MAN. בשיתוף עם גלעד אבנת וסתיו נחום מ"בונמזה".
זו ההצעה שלהם לקליפ, שעלתה לחמישיה הסופית בתחרות!
חני מגיעה מתחום העיצוב ותום מרקע של צילום, ולפני כמה שנים כל אחד מהם בחר להתמקד בסטופמושן. הסטודיו שלהם "תום וחני" קם בעקבות עבודה משותפת על הסרט הקצר "לילי", שכרגע נמצא בסבב פסטיבלים וניתן לראות את הטריילר שלו כאן: זהו סרט על ילדה שמסרבת להתבגר ונשאבת עם סופת חול אל תוך עולם קסום ומסתורי. הרעיון הסתובב לחני בראש זמן מה עד שהפך לתסריט.  "נושא ההתבגרות מאוד מעסיק אותי, מספרת חני "בעיקר השאלה האם באמת יש דבר כזה התבגרות, הרי בפנים כולם ילדים. ניסיתי להעביר את החוויה של הקיפאון בזמן, הנסיון להאחז בילדות למרות שספק אם היא עדיין שם. אני רואה את המקום הזה אצל הרבה אנשים. ויש כאלה שזה ממש נתקע אצלם, כמו שקורה ללילי בסרט. בעיני לילי כבר מבוגרת בתחילת הסרט אבל היא עדיין רואה את עצמה בתור ילדה. היא תקועה בזכרונות, וחיה במציאות אחרת. אבל לילי לא מצליחה להנות מהילדות שלה, היא פשוט יושבת על הגג ושומרת עליה שלא תברח. כשהסופה מגיעה היא מאלצת אותה לצאת מהקיפאון, ורק אז היא מצליחה לחוות את הילדות ולהנות ממנה."
864_st_photo1_1da52

תום, חני ולילי בסט הצילומים.

הסרט מעביר ילדות ישראלית אך גם חוויה אוניברסלית. "ההשראה הויזואלית הגיעה בעיקר מהילדות שלנו. עשינו תחקיר על התקופה הזאת בארץ. כדי להבין איך נראו אז בגדים וצעצועים הלכנו לחנויות יד שניה, חיפשנו אוספים, דפדפנו בהרבה אלבומים ישנים, והתאמנו את העיצוב של הכל לתקופה. הצבעוניות בסרט היא צהבהבה למדי, ובחלקה די מונוכרומטית, גם בגלל סופת החול שמופיעה בחלק גדול מהסרט וגם כי אלה הצבעים שמייצגים את התקופה בעינינו. תקופה שבה עדיין שכונות הפרברים גבלו בשטחים פתוחים והיו איזורי דיונות או כורכר ליד הבית, שהיה אפשר לשחק בהם או לבנות מחנה. אלה היו משחקי ילדות שעושים הרבה שימוש בטבע ובדמיון ומייצגים איזושהי תמימות שספק אם קיימת היום." "כדי להבין איך ליצור את העולם של לילי, היינו צריכים להיכנס לראש של ילדה, לחשוב איך היא מדמיינת את הצעצועים שלה שקמים לחיים או את המיתלה המסתובב של הכביסה שנראה לה כמו קרוסלה. איך ילדה מנסה להילחם בסופת חול באמצעים שעומדים לרשותה, למשל כשהיא מדביקה את הצעצועים לגג עם דבק סלוטייפ וחושבת שזה יגן עליהם מפני הרוח, או כשהיא מנסה להדוף את הרוח עם מקל ומכסה של סיר." lili-3 אתם עוסקים רק בסטופ מושן בסטודיו. מדוע?  כי הכי כיף לשחק בבובות, אולי פשוט לא באמת התבגרנו (: שום טכניקה אחרת לא מחליפה בעיני את החומר, התחושה שאפשר כמעט לגעת בזה דרך המסך. הקסם של עצמים פיזיים שזזים מעצמם. וגם, הסטופ משלב הרבה סוגים של יצירה שאנחנו אוהבים, כמו ציור, פיסול, צילום, עריכה, בניה, עיצוב, תפירה. הסרט "לילי" נעשה במימון מפעל הפיס וקרן גשר.