על צומת דרכים – קליפ אנימציה על פרידה

קליפ אנימציה שיצר שריאל קסלסי לשיר "על צומת דרכים" של דודו טסה,  מתרחש כולו בסט אפ בודד לאורך זמן ממושך של פרידה.
"כָּל הַחֹרֶף לאֹ כָּתַבְתִּי שִׁירָה, וְלאֹ זָכַרְתִּי / וְלוּ חֲלוֹם אֶחָד שֶׁחָלַמְתִּי." - מילים: אלי אליהו
שריאל מספר:
"דודו פנה אלי לפני יותר מחצי שנה. הוא סיפר לי על אלבום עצוב וארטיסטי שהוא הלחין ומבצע למילותיו של אלי אליהו, משורר מדהים וחכם בן זמנינו. הם שיתפו פעולה ב״עיר ובהלות״ ועכשיו הם מוציאים אלבום במהדורת ויניל בלבד וילווה אותו ספר שירים של אלי, שניהם נושאים את אותו השם - "איגרת אל הילדים".
הפרוייקט היה מיועד לצאת חודש בלבד מרגע פנייתו של דודו, אז האתגר היה ליצא קליפ בלוח זמנים מאוד צפוף לכן הייתי חייב לחשוב פשוט ומצומצם. בדיעבד לקח הרבה יותר זמן עד שהאלבום יצא.
באותה התקופה עבדתי על קונספט ארט לפרוייקט אישי שלי ״בניינים מנייר״ שמיועד להיות משהו בין רומן גרפי לסרט אנימציה למבוגרים. זה פרוייקט שמאגד חמישה סיפורים תלאביבים קצרים (אותם אני עדיין כותב). באחד הסיפורים יש סצינת פרידה שבה הבחורה מרוקנת את הדירה מחפצים בעוד הבחור נשאר אדיש ומנותק מהתהליך עד למצב בו הדירה ריקה לגמרי והוא עדיין נשאר שם.
בגלל של״צומת דרכים״ הוא שיר פרידה, הפריים הזה ישר הרגיש לנו מתאים לקליפ.
Screen Shot 2018-03-05 at 12.48.52
תחושה של התרוקנות איטית מלווה את הקליפ מתחילתו ועד סופו. 
"הבנו מה הסיפור, המבנה של הקליפ והארט. בעצם הכל היה ממש ברור תוך חצי שעה. בגלל שבשיר אין עליות וירידות אלא משטח מוזיקלי. החלטתי (בחשש) שזה יהיה וואן שוט והדברים פשוט יופיעו ויעלמו אבל בעיקר יעלמו."
Screen Shot 2018-03-05 at 12.46.00
"משם המשכתי גם לאיור הויניל של האלבום והספר כשהדימוי הוא הפנים של הדמות כאשר אין בו קווים אלא רק כתמים של צבעי מים שאותם העברתי עיבוד ושיכלול באופן דיגיטאלי. השאיפה של האלבום עצמו (ולכן גם באריזה הויזואלית שלו) הייתה בסימן בין-לאומי(רדיוהד סטייל), מקווה שהצלחנו.
3ed69561678713.5a85e22c0dc79