"בשבילך" – קליפ מונפש לאחיות ג'משיד

נדב נחמני יצר יחד עם ענבל אוחיון את הקליפ הקסום לשיר "בשבילך" של אחיות ג'משיד 2017.
"אני מאוד אוהב לקחת שיר ולראות לאן הוא לוקח אותי רעיונית וויזואלית" מספר נחמני. "בדרך כלל אני מסתובב עם השיר כמה ימים לפעמים אפילו תקופה ונותן לו להתנגן מבלי להגביל את עצמי לכיוונים. רק שומע. מטייל ברחוב, לפעמים עושה מדיטציה, מכבה את האור ומקשיב לשיר ומנסה לראות איזה דימויים עולים לי, הרבה פעמים זה קורה ממש בהתחלה ולפעמים זה לוקח זמן. זה תהליך מאוד טבעי שאי אפשר לאלץ אותו"
התהליך הזה לקח את נדב עמוק אל תוך עולם מיתולוגי וטראגי, על זוג אוהבים שאינם יכולים לממש את אהבתם. הוא יצר סקיצות ראשוניות אך זנח את הרעיון לטובת משהו אחר שקרוב יותר לבית. "דמיינתי עולם פנטזיה בו הדמות הראשית היא מעין פיה בודדה שמתעוררת בבוקר מתוך מקור מים ועוקבת אחר שביל צעדים שמוביל אותה לעץ עצום, היא מטפסת לצמרת שלו ונרדמת. כשהלילה יורד, מתוך הכוכבים מגיע הגבר שלה, מעין יצור אור כזה שיכול להתקיים רק בלילה. הם חולקים ריקוד חלומי בשמיים אבל כשהאור עולה הוא נעלם, והיא חוזרת לנקודת ההתחלה שלה. סיפור שמתקיים בלופ נצחי."
 unnamed
"לא הצלחתי להתחבר לחלוטין לרעיון הראשון שלי. לעומת זאת הסיפור על אדם וחווה הדהד אצלי בראש. הסיפור מעניין אותי כבר כמה שנים טובות, קראתי הרבה מדרשים ופרשנויות מעניינות ועמוקות שרציתי לשחק איתם ושלב אותם בקליפ.  לא בצורה מובהקת ומורגשת מידי אלא ברמיזה שמתכתבת עם הסיפור ונותנת לו טוויסט"
05

פריים מתוך הסטורובורד הסופי. חוה והנחש.

נדב זנח את הסיפור והעיצובים הישנים, לקח את עצמו לטיול בהרי מקדוניה ושם קיבל השראה מחודשת. כשחזר לארץ כבר היה לו כיוון ברור לגבי הסיפור והעיצוב הכללי של הדמויות.
IMG_8196

רישומים במקדוניה. צילום נדב נחמני

"אני בדרך כלל עובר ישר לשלב האנימטיק ובודק איך התזמונים עובדים לי עם הסיפור, זה תהליך מאוד אינטואטיבי בשבילי של ניסוי וטעייה. אחרי שהאנימטיק והעיצובים היו מוכנים , ענבל אוחיון המוכשרת הצטרפה אליי לפרוייקט. עם ענבל עבדתי גם על הסרט "שימלא" של פרוייקט פנים.יום.זיכרון. שם ענבל הייתה אחראית על רוב עבודת הרקעים."
tumblr_ok1oh4jQYU1se1ybqo6_1280

מתוך רקעים לקליפ של ענבל אוחיון

"ענבל לקחה את העיצובים הראשוניים שלי ונתנה פרשנות חדשה ומשודרגת לעיצוב של הרקעים ולצבעוניות, מה שהעשיר מאוד את הפרוייקט. היה תענוג לעבוד איתה, מעבר לזה שהיא בן אדם מקסים ונעים היא מאיירת מדהימה בעלת סגנון מאוד ייחודי"
01 (1)

אינטרפטציה לדמות הראשית בקליפ על ענבל אוחיון

  ההחיפוש העצמי והמסע אחר האור הוא מוטיב חוזר בעבודות של נחמני.  ב 2016 יצר קליפ לשיר "פעמונים" של ישי ריבו - הקליפ מספר על כבשה שבמהלך החיפש אחר האור שלה הולכת לאיבוד ויוצאת למסע מסוכן למציאת הדרך חזרה.  "מוטיב של האור בשירן של האחיות ג'משיד הוא מאוד מרכזי" מספר נחמני. "כשהתחלתי לעבוד איתן על הקליפ הן רצו שהדמות תאסוף ניצוצות. אהבתי את הרעיון אך חששתי שזה דומה מדי למה שכבר עשיתי בקליפ הקודם. בסופו של דבר הניצוצות הפכו לעלים הבוהקים שהדמות הראשית הולכת אחריהם. האור של העלים פועם כמו הלב שלה. בקצה השביל היא היא מגיעה ללב גן עדן, אל עץ החיים ואל האדם שלה."   ערוץ היוטיוב של נדב נחמני מוזמנים לעקוב אחריו גם בדף הפייסבוק הטמבלר של ענבל אוחיון