אסיף 2017 – המתמודדים והזוכים

ארועי אסיף מתקיימים מדי שנה כחלק מפסטיבל אנימיקס בסנימטק תל אביב במטרה לחשוף לשתף ולקדם את אמנות האנימציה בישראל. עשרות סרטים מוקרנים ומתמודדים בקטגוריות השונות - סרטים עצמאים, סרטי סטודנטים, סרטי ילדים וקליפים מוזיקלים.  השנה נוספה קטגוריה חדשה: "הקצרצרים"- סרטים שאורכם מתחת לדקה. הארוע המרכזי הסתיים במסיבה מוצלחת ומפנקת במיוחד במייקס פלייס. והנה הזוכים: פרס גרוס למצויינות באנימציה עפרה קובלינר פרס גרוס ניתן לאמן צעיר, כעידוד ליצירה עצמאית 674495bb6f138fbeee0acb08a4bcd40c נימוקי שופטים: את הפרס בחרנו השנה להעניק לעפרה קובלינר, אנימטורית ומאיירת עצמאית, שעבודותיה מתאפיינות בקו הייחודי לה. זהו קו דק, כמעט מרחף, העוטף ומניע את הדמויות ברגישות רבה ונראה טבעי לחלוטין לעולמות המורכבים שאותם היא יוצרת. באמצעות אותו קו קליל מצליחה עפרה ללכוד דמויות, תנועה, ועומק פסיכולוגי של משחק ובימוי . עבודותיה של עפרה השתתפו בפסטיבלים בין לאומיים. לעיתים קרובות היא עובדת בשיתוף פעולה עם סופרים ויוצרים, כאנימטורית, וכמאיירת. הפרס ניתן לעפרה כדי להביע הערכה ליצירותיה המקוריות, וכדי לתמוך בה בהפקת יצירות חדשות .
קטגורית סרטים לילדים מתמודדים איפה ג'ימי? - קובי חדור bath time song -  דימה טרטיאקוב עבור baby first tv Dastination anywhere - סיון ברון עבור baby first tv מקום ראשון Follow your heart - מריאנה רסקין עבור baby first tv נימוקי שופטים: עם עיצובים מקסימים ותמימים הצליחה מריאנה רסקין לשבות גם את לבם של מבוגרים בקליפ . עם קריצות קטנות והמון הקפדה על איכות העיצוב והדמויות , FOLLOW YOUR HEART הוא דוגמא מצוינת לאנימציה לילדים שרוצים להתבגר, ולמבוגרים שרוצים להיות ילדים.
קטגוריית סרטים מוזמנים ומסחריים מתמודדים הדריאנוס - רננה אלדור וקובי ווגמן קמפיין שוקולד פרה "אנשים מחוקים" -  סטודיו זז, ריקרדו וסרהיים, מורן סומר ומיש רוזנוב עיצוב עבור התערוכה "רעשנים רועשים" לומוזיאון ישראל - אופק שמו ועדה רימון ציון לשבח על ארט ובימוי פתיח לפסטיבל סטייל פריימז - ערן היללי נימוקי שופטים: על בימוי מצוין המצליח לייצר בלב הצופה התרגשות, חגיגיות וציפייה המשרתים באופן מושלם את מטרת הסרטון. על ארט מהוקצע ושובה עין אשר מעוצב ומסוגנן לעילא ומתאחד ביופי רב לעולם שלם של קבלת פנים אנימטיבית וססגונית. מקום ראשון לסרט מוזמן שיווקי welcome to waze map editor - רועי רגב עבור waze /google נימוקי שופטים: בעולם רווי סרטים שיווקיים, הסרט הזה הוא חריג ובולט בנוף. החל מהקונספט דרך כל ההחלטות שנתקבלו על ידי היוצר ביצירת הסרטון - כולם מדויקים, משעשעים, ומפתיעים היוצרים סרטון שיווקי שעושה חשק לצפות בו שוב ושוב תוך געגועים לימי ה 8 ביט של כולנו. מקום ראשון לסרט מוזמן שאינו מסחרי רה אורגניזציה- אוסי ולד, מורן סומר, ריקדרו ורדסחיים Untitled-2 נימוקי שופטים: סרט חכם ועשוי לעילא. הסרט בוחן את האמנות, ואת תיעוד האמנות, בצורה מורכבת ומהפנטת תוך שימוש במגוון שפות ויזואליות וטכניקות אנימטיביות, ובכך הופך ליצירת אמנות בעצמו
קטגורית קליפים מתמודדים דן ברגר - קליפ לשירו של מוש ורנר "Fish us" שחף רם - followspot בשיתוף עם היותר המוזיקלי איתמר גרוס ובמאי התיאטרון אהרון לוין ציון לשבח על אנימציה פתיח לקליפ "טודו בום" סטודיו פוינק, יואב שטיבלמן, רומס נימוקי שופטים: הפתיח לקליפ, שואב אותנו פנימה לתוך עולם אחר, קסום ומוגזם שמוצג בקליפ. על אף שהקליפ לא מכיל הרבה אנימציה, הפתיח הוירטואוזי מייצר impact חזק אצל הצופה. אנימציה משובחת, שתומכת בקונספט נהדר כל זאת ארוז ברמת גימור ואיכות הפקה גבוהות במיוחד מקום ראשון בקטגורית קליפים Legal eyes של הדש נחש - טל זגרבה, רובטר מורנו דניאל ששון נימוקי שופטים: קליפ מושקע שמראה על חשיבה מקורית הקפדה על פרטים, בלי קיצורי דרך, לא מתפשר. יש שילוב מרשים בין מדיות האנימציה, קלאסי, סטופ, תלת, ועוד... ושילוב של המדיות האלה בקומפוזיטינג מושלם ! מריחים את הזיעה בפיקסלים, קפיצת מדרגה בהשקעה בקליפי אנימטיבי.
קטגורית סרטים עצמאיים מתמודדים המחזור החודשי - עדה רימון ואופק שמר ניגון - יוני שלמון ואלון רותם מים שקטים - יאיר הראל, בית אביחי פרס לסרט העצמאי המצטיין  פרידה - שחף רם Untitled-2כעייע נימוקי שופטים: באמצעות בימוי מדויק, שליטה מופתית בכל אמצעי המבע של המדיום, והרמוניה ייחודית בין מילים, תנועה וקצב הצופה נסחף אל עולם אינטימי של געגועים והתמודדות עם פרידה שאינה נגמרת. האנימציה הדינאמית, היפהפייה ומלאת הרגישות, משכילה להשתלב בסרט בצורה כה שלמה עם הטקסט וביצועו, עד כי אלו הופכים ליחידה אחת אורגנית של שירה קולנועית מרגשת ויוצאת דופן.
קטגורית קצרצרים מתמודדים אחיות - ענבל אוחיון Waze Walk שחף רם Two wishes נדב טל ציון לשבח על אנימציה קרשנדו - גיא חרלפ ואיתמר דאובה נימוקי שופטים: אנימציה יפה ומוקפדת (וכיפית!) מראה על הבנה ושליטה גבוהה באנימציה, חיפוש חשוב של תנועה בגופים שונים, מצד אחד, אך עדיין נראה זורם ואחיד מצד שני. מקום ראשון בקטגורית קצרצרים Embrace  שחף רם נימוקי שופטים: הסרט מצליח להעביר מורכבות של מערכת יחסים שלמה ברגע אחד קטן בצורה מושלמת ומדויקת, ומדגים כיצד סרט קצרצר יכול להעביר עולם ומלואו.
סרטי סטודנטים מתמודדים הדב - דורין שוורצמן, בצלאל הדרים - שלומי יוסף, בצלאל היה שווה כל שקל - שנה ב' במסלול אנימציה המכללה האקדמית ספיר חדר מס' 18 - גיא שחף, בצלאל מקום שני The autopsy of Sven Svensson - שיר פקמן והדס כהן נימוקי שופטים: סרט שלם מכל הבחינות, המציג עולם פנימי מורכב. היוצרות מתהלכות בחוכמה בין עדינות לדחייה, באמצעות קומפוזיציות מקוריות מרשימות ועיצוב רהוט הן מצליחות להעביר את הרגש באופן מופשט אך קוהרנטי. אנימציה, משחק וסאונד מעולים ורמת גימור גבוהה ביותר. סרט הסטודנטים המצטיין על שם טל יעקבסון  מכתב אהבה לבחור שהמצאתי - רחל גוטגרץ kiosk-800x449 נימוקי שופטים: סרטה של רחל גוטגרץ הוא שירה טהורה באנימציה. הסרט מצליח לתפוס אהבה, געגועים וציפיה מבלי לאחוז חזק מידי. הטקסט הנפלא, הסאונד המיוחד והטכניקה של הדפס הרשת שלא רואים רבות כמוה, מצליחים לשרת את הסרט בצורה פנומנלית, וגורמים לו להיות יצירת אמנות שלמה, בוגרת ומלאת יופי .
הזוכים בארועי אסיף. צילום מתוך דף הפייסבוק של אסיף.

הזוכים בארועי אסיף. צילום מתוך דף הפייסבוק של אסיף.

  מנהל אמנותי של פסטיבל אסיף - אמיר פורת מפיקה - יעל עוזסיני צוות השופטים - טל קנטור, משה זילברנגל, ענת קוסטי, תום מדר, דניאלה קופלר, דותן מורנו, עידן ורדי, צח כהן, שריאל קסלסי. חברי וועדת פרס גרוס- דודו שליטא, יעל ענבר, דניאלה שרר נתאה באסיף הבא!      
  • mosh

    חסר רשימת מתמודדים בקטגורית הקליפים

    • Chen Heifetz

      עודכן!