אנימציה בין יבשות

דמיינתם פעם איך זה יהיה פשוט לארוז את החיים בתיק גב ולצאת לסיבוב בעולם? דן ברגר, עצמאי בתחום הקולנוע והאנימציה, החליט שאם כבר הוא עובד מהבית, אז למה לא לעשות זאת תוך כדי טיול? ביולי 2016 הוא ארז אז הלפטופ, הוואקום ומלאי כוננים ויצא למסע."בשבילי, לעבוד תו״כ טיול זה מושלם" מספר ברגר. "יש לי נפש נוודית וכשאני נשאר במקום אחד יותר מדי זמן אני מתחיל להשתעמם, אז ככה אני נשאר בהשראה. אני כל הזמן פוגש אנשים חדשים, רואה נופים חדשים ואוסף חוויות" וזה לא קשה עם כל הגירויים שסביבך? "אין לי בעיה להתרכז בעבודה, להיפך האמת, זה נותן לי קרקע בסגנון חיים שהוא מאוד באוויר. העבודה משאירה אותי מחובר ומרוכז, אני חושב שבלעדיה הייתי משתעמם מהטיול ! ככה בסופ״ש יש לי אנרגיה לצאת ולחקור." את הקליפ FISH US, יצר לזמר מוש ורנר תוך כדי שעבר בין קנדה לבאלי. ברגר אוהב להתייחס בעבודתיו לגבול בין החלום למציאות,  ומושפע מסגנון המנגה, במיוחד הסרט Ghost in the shell והסדרה אנימטריקס.
מתוך הסקיצות לקליפ

מתוך הסקיצות לקליפ

  כשהבין שלא יצליח לעשות את כל הקליפ באנימציה קלאסית ע"פ הסטוריבורד שייצר, מצא את הפתרון בתוכנות התלת מימד. "ייצרתי קו שנראה כמו עיפרון בתוכנה cinema 4d. את הדמויות עיצבתי בתוכנת fuse של אדומי ולריג השתמשתי בשירות האון ליין של Mixamo של אדובי."
תהליך עבודה לשוט שירד בעריכה

תהליך עבודה לשוט שירד בעריכה

" אני ממשיך לעבוד כל יום. בין אם זה בבית, בבית קפה או כל מקום שמאפשר את התנאים, אפילו בשדה תעופה. לפעמים אני עובד שלוש שעות ביום, לפעמים שתיים עשרה ולפעמים חמש עשרה, זה מאוד תלוי בסיטואציה, בהשראה ובדד-ליין." 08 "כרגע אני בתאילנד, קו-פנגן. פה אני עובד מהבית (שזה חמש דקות מהים) עושה יוגה ותופס קצת שמש. כל ערב סביב השקיעה יש מפגש קהילה בחוף עם מעגל תופים, ריקודים, שיחות וכו׳. מכאן אני ממשיך לקיץ באירופה ואח״כ נראה, בטח אחזור לדרום מזרח אסיה בחורף." המחיה זולה יותר, וגם הטיסות הן עסק פחות יקר ממה שהיה פעם. נשמע קצת כמו חלום... יש חסרונות? "זה מאוד תלוי באופי. אני מאוד אוהב לזוז ולחדש כל הזמן, אבל זה גם יכול להיות מאוד מעייף, ובודד לפעמים. זה מכריח אותי כל הזמן לצאת מגבולות הנוחות לי ולהתמודד עם אתגרים (אפילו אם זה איפה לישון ולאכול כשאני מגיע למקום חדש). יש גם את העניין החברתי, שאם אתה לא מכריח את עצמך לתקשר להפתח לאנשים, אתה פשוט נשאר לבד. שזה בסדר לזמן מסויים אבל בסופו של דבר אנחנו צריכים חברה ותקשורת כמו אוכל ומים." עקבו אחר יומן המסע שמנהל דן ברגר : https://www.youtube.com/channel/UCTkLIIrzZZAes4zE8TSZLCQ