הספירה לאחור: דב וולס זוכה "מועדון 11 השניות"

דב וולס הוא אנימטור ישראלי שזכה לאחרונה בתחרות האנימציה של אתגר "מועדון 11 השניות". במסגרת התחרות התמתמודדים מקבלים קטע סאונד בן 11 שניות מתוך סרט קיים המשלב דיאלוג. האתגר הוא לבנות סיפור עפ”י אותו הסאונד בדגש על אנימציה איכותית ואקטינג קולע. הסרטו הזוכה, יולי 2015   לרגל האירוע, ביקשנו ממנו לספר על עצמו ועל העבודה על קטע האנימציה הקצר.
"אישית אני מאוד אוהב את הקונספט של האתר", מספר דב וולס. "הוא מהווה תירוץ מצויין לעשות אנימציה קלאסית שזו טכניקה שאני מאוד אוהב ויוצא לי לעבוד בה ממש מעט. וכמובן זו דרך מעולה ללמוד ולהתפתח בעיקר במשחק של דמות שזה אחד התחומים היותר מאתגרים באנימציה לדעתי. כיוון שאני מאוד אוהב קולנוע ומשחק מימשתי את הקלישאה שכל אנימטור הוא גם שחקן (מתוסכל) והשתתפתי בהרבה סדנאות משחק ואימפרוביזציה בשנים האחרונות, אני מאמין שזה בא לידי ביטוי גם באנימציה."  

תהליך העבודה

דב וולס "התהליך הוא כמו כל פרוייקט אנימציה: פיתוח דמויות, מידול, סטורי בורד, אנימטיק ואנימציה  - רק מזורז יותר.
את הדמויות השתדלתי לעצב כבר במיקום שלהם ובפוזיציה המתאימה, את המידול למדתי תוך כדי הסטורי בורד והאנימטיק. "
agent
"כששמעתי את הסאונד מאוד אהבתי את יחסי הכוחות בין הדמויות, מצד אחד דמות חסרת בטחון ומהוססת ומצד שני דמות סמכותית יודעת כל, שיש בה מה משהו סרקסטי ומתנשא. הרגשתי שאפשר לשמור על אותה חלוקה דיכוטומית גם בעיצוב הדמויות  - דמות האישה מלאה ויציבה וגיבור העל מוארך וגמלוני.  כנ”ל בתנועות, תנועות האישה אלגנטיות, ארוכות ומאוד בטוחות בעצמן וגיבור העל  תזזיתי. "
SUPER
"היה מאוד מפתה לעשות עוד תנועות ידיים לסופר הירו, אבל בזמן הקצר שהיה לו החלטתי שתנועת הראש היא תהיה הדומיננטית במשחק שלו, כמו גם הבעות הפנים המהוססות.
בדמות האישה היה קצת יותר מקום למשחק גם כיוון שיש לה יותר זמן מסך וגם משום  שיש בה התפתחות מעניינת מגישה מחויכת ואדיבה לרצינית וקשוחה."
קישורים:
הסרט באתר:
אנימציה ראשונית של הקטע:
המומחים של "מועדון 11 השניות" בביקורת עבודה על דב וולס, שמהווה חלק מהפרס לזוכה: http://www.animationmentor.com/resources/11-second-club/
תיק העבודות של דב:
 
את שאר המתמודדים תוכלו לראות פה: http://www.11secondclub.com/competitions/june15