רכבת – הנפשה מוזיקלית

"שירים לגעגוע"  הוא אלבום שירים מקוריים בעברית שיצרו שרי ומשה הרשקוביץ, בני זוג בחיים ובעשיה המוסיקלית. שרי כותבת את המילים, משה מלחין והם מבצעים את השירים יחד בפסנתר ושירה. "רכבת" - זהו קליפ בכורה מתוך האלבום. בימוי, איור ואנימציה-  שרי הרשקוביץ.
שרי מספרת: "את המילים לשיר כתבתי מתוך רגע שקט של התבוננות וקשר לילדה שלי, שהייתה אז בת שלוש בערך. הלחן של משה בן הזוג שלי, ואחר כך העיבוד של תום קליין הוסיפו לשקט ולאינטימיות תנועה מהירה ותחושה של ריחוף...
צבעי מים הם מדיום שאני מרגישה איתו מאוד בבית, ובחרתי בהם בגלל האפשרות להביע דרכם משהו שהוא גם אקספרסיבי וגם רך. זה גם אפשר לי להרגיש נוח לצייר מתחת למצלמה. בשונה מציור בדרך כלל, הייתי צריכה לחשוב תוך כדי ציור על התנועה המצטברת שנוצרת ממשיחות המכחול, הפעפוע של הצבעים, ועל הסדר של התנועות, כמו בריקוד."
unnamed-1

איור זה היה נקודת המוצא לשאר הסרט

"במקביל עשיתי טסטים כדי לבדוק איך נראית ההתפשטות של הכתמים מתחת למצלמה ואיך אפשר לשחק איתם. הוספתי עבודה עם מגזרות נייר, בשביל להוסיף תנועה חופשית יותר על הדף, שלא תלויה במשיחת המכחול. עבדתי בצורה שחלק מהמגזרות מוגבהות, ליצירת תחושת ריחוף. הטכניקה הושפעה גם מהתנסויות במהלך לימודי טיפול באמנות שעודדו אותי לעבוד בצורה משחקית עם חומרים."
untitled-1
"העבודה על הקליפ נמשכה מספר חודשים, שרובם היו חשיבה על הדימויים, הארגון שלהם והטכניקה. בתחילה הקשבתי הרבה פעמים לשיר וכתבתי דימויים שעלו. אחר כך ציירתי סקיצות שלהם וניסיתי לסדר אותם כך שתהיה זרימה טובה בין הדימויים, והתאמה ביניהם למוסיקה. הגישה לא הייתה של סיפור עלילתי אלא כמו בג'אז - המילים והמנגינה נותנים בסיס לאלתר עליו."
unnamed

שרי ערן-הרשקוביץ בסטודיו. צילום: דורון עובד

צילמה את הקליפ דורון עובד