מוזה – השראה עולמית – מאת הכתב האורח בימאי האנימציה דניאל ויסיק.

מונפש שמח לארח כתב אורח מיוחד: דניאל ויסיק, בן  32, הוא במאי אנימציה עצמאי ומאייר. במקור מצור-הדסה ונכון לימים אלה גר בדרום הולנד, אחרי שסיים לימודי תואר שני באנימציה באקדמיה AKV|St.Joost  ב2016. סרטו Low Sound of Fire השתתף בתחרות הסטודנטים בפסטיבל ״אסיף״ האחרון ובקרוב יעלה לצפייה ברשת. דניאל משתתף כיום בתכנית הרזידנסי האירופאית "אנימציה ללא גבולות", בה משתפים פעולה ארבעה בתי ספר לאנימציה מרחבי אירופה. לתוכנית נבחרים 15 אנשי מקצוע אירופאים בתחילת דרכם. דניאל ישתף אותנו בחוויות והמלצות מכל תחנה בתכנית. והיום, התחנה הראשונה - גרמניה.
"היישר מלודביגסבורג, גרמניה - שתי המלצות. לשתיהן נחשפתי במהלך רזידנסי לאנימציה שהתחלתי באוקטובר וממנו אני שמח לחלוק קצת. העיר היא מקום מושבו של ה-Filmakademie ואת מנהל בית הספר, Andreas Hikade, אפשר למצוא משוטט במסדרונות הבית ספר, מחויך ותמיד חבוש כובע. אנדראס הוא גם אחד הבימאים בסטודיו Film Bilder שנמצא בעיר הסמוכה שטוטגארט. פילם בילדר פועל כבר יותר מ-30 שנה ונראה כמו שסטודיו לאנימציה צריך להיראות - מרווח, מבולגן במידה, צבעוני כאשר החלל מחולק למחלקות השונות הספציפיות לכל שלב בהפקת אנימציה. את הבאים לסטודיו מקדם הקיר המרשים הזה שמציג פריימים מכל הפרויקטים שנעשו בסטודיו במהלך שנותיו. בצד שמאל למעלה אפשר לראות גם פריים מ-Rubicon של גיל אלקבץ, הבימאי הישראלי שעבד כבמאי בסטודיו בשנות התשעים. picture film bilder
סרטו של אנדריאס "nuggets" מ2014 הוא ההמלצה הראשונה שלי. המינימליזם, השימוש הנכון בצבע, היכולת לספר סיפור בצורה מדויקת וחדה משאירות רושם חזק והופכות את הסרט לזכיר ועוצמתי:
 ההמלצה השניה היא על משחק מחשב - ulitsa-dimitrova-windows "I want the player to feel bad. They should feel unhappy.", אומרת הבימאית לאה שונפלדר, שיצרה כסטודנטית בפילם אקדמי בלודביגסבורג את" Ulitsa Dimintrova". בעת ביקור בסנט פטרסבורג נחשפה לאה לתופעת הילדים הרבים החיים ברחוב בעיר. היא החליטה לבטא את התחושות שלה מהחוויה דרך משחק מחשב. המשחק הוא על ילד חסר בית בן שבע, החי בסנט פטרסבורג. פיוטרה הגיבור הוא מעשן כפייתי ומטרת המשחק היא להשיג לו את אספקת הסיגריות שלהן הוא זקוק כל כך. הוא מבלה את זמנו במעשי שוד, קיבוץ נדבות, הוא מבקר את אמו הפרוצה וגם מוצא אהבה מפעם לפעם. החיים שלו לא משתנים וברגע שהמשתמש משתעמם.. ובכן, תצטרכו לשחק בעצמכם כדי לגלות: http://www.ulitsa-dimitrova.com/ בחודש הבא - המלצות מהונגריה! "
תודה רבה, דניאל!!!